Čínske huby

Čínske huby sú výbornou voľbou pre posilnenie imunitného systému, pre športovcov a ľudí s vysokou fyzickou aktivitou. Vyberte si z ponuky týchto výživových doplnkov – bio húb:

 • Huba húsenica čínska (Cordyceps sinensis)
 • Huba Shiitake (Lentinula edodes)
 • Huba Linghzi (Reishi, Ganoderma)
 • „Tancujúca“ huba (huba Maitake)
 • Huba Pečiarka mandľová (Agaricus blazei murill)
najaforest-megujult.jpg

Čínske huby 11 produkty

Podkategórie

 • Huba húsenica čínska...

  Cordyceps sinensis už storočia využívajú v Číne na úpravu hladiny energie a kvality života, na doplnenie energie u zoslabnutého organizmu a harmonizáciu nervového systému. Zvyšuje odolnosť voči únave, zvyšuje športové výkony. Vyvažuje duševný stav, znižuje napätie spôsobené stresom a účinným sa ukázala byť aj pri depresii.

  Húsenica čínska (Cordyceps sinensis) posilňuje imunitný systém a revitalizuje, totiž v mitochondriách buniek - kde prebieha premena energie – zvyšuje jej hladinu. Posilňuje prísun kyslíka do organizmu, upravuje krvný obeh, tým napomáha, aby sa kyslík a živiny rýchlejšie dostali do celého tela.

 • Huba Shiitake...

  Hubu Shiitake na Ďalekom Východe považujú za "aktivátor krvi" a používali ju na elimináciu a liečenie viacerých problémov a ochorení (napr. prechladnutie, detské osýpky, pneumónia, bolesti žalúdka a hlavy, slabosť, čierne kiahne). V Číne ju spomínajú medzi "liečivými rastlinami", ktoré obsahujú viaceré látky zabraňujúce starnutiu.

  V Japonsku sa všeobecne používala pri liečbe žalúdočných vredov, dny, zápchy, krátkozrakosti, alergií, zlatej žily, hnisaní a sexuálnej dysfunkcii. Shiitake používajú najčastejšie na úpravu zoslabnutých imunitných funkcií, na prevenciu a doplnkovú liečbu rakovinových chorôb (napr. žalúdok, pečeň, konečník a pľúca, ale aj leukémia), ako aj k prevencii bronchitídy, chrípky a iných vírusových ochorení, prípadne ich liečbu.

  Používa sa aj na zníženie chronicky vysokej hladiny cholesterolu. Pri starších ľuďoch je dôležitou látkou stabilizujúcou imunitu, mladým môže pomôcť proti stresu a únave.    

 • Huba Linghzi (Reishi,...

  Huba Ganoderma (Reishi) zabraňuje uvoľneniu histamínu / brzdí alergické reakcie. Má účinky posilňujúce pečeň a znižuje tlak krvi (ACE inhibítor). Spomaľuje syntézu cholesterolu (znižuje vysokú hladinu cholesterolu). Je protizápalový, ničí huby a vírusy (zabraňuje rýchle rozmnožovanie vírusov). Obsahuje antioxidačné látky a látky proti tumorom. Upokojuje imunitný systém. 

  Liečivá huba Reishi - alebo pod iným názvom: Ling zi, Ganoderma lucidum – napomáha pri posilnení imunitného systému., Pri rakovinových ochoreniach sa používa ako doplnková terapia. Používa sa ako doplnok aj pri liečbe alergie, reumy, reumatoidnej artritídy, Alzheimerovej a Parkinsonovej chorobe, chorobe pečene, vysokom krvnom tlaku, nespavosti a úzkosti.

 • „Tancujúca“ huba (huba...

  Slovo maitake v japončine znamená „tancujúca huba“. Toto zvláštne pomenovanie dostala preto, lebo podľa legendy tí, ktorí našli hubu Maitake, od radosti začali tancovať.
  Podľa testovaní Maitake (Tancujúca huba) reguluje krvný tlak, hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu, metabolizmus tukov v pečeni, hladinu cholesterolu a triglyceridov.

  Najdôležitejšia funkcia liečivej huby Maitake je však v podpore imunitného systému a antitumorovej funkcii. Ako polysacharid beta-glukán aktivuje biele krvinky a makrofágy, ktoré môžu zničiť tie mikroorganizmy, ktoré sú zodpovedné za vznik chorôb a rakovinových nádorov.

 • Huba Pečiarka mandľová...

  Huba pečiarka mandľová zvyšuje obrannú schopnosť imunitného systému, má priaznivý vplyv na srdcovo-cievny systém, upravuje funkciu pečene, znižuje rezistenciu inzulínu. Polysacharidovým výťažkom huby pečiarky mandľovej realizované klinické testy ukázali výrazné zlepšenie pri rakovinových chorobách: rakovina pľúc, krčka maternice, vaječníkov, sliznice, prostaty, pobrušnice a sarkómu.


  V hube pečiarky mandľovej prítomný beta-glukán plní funkciu paliva pre imunitný systém, kým vitamín D napomáha pri jednotlivých imunitných procesoch. Huba Agaricus blazei murrill obsahuje ergosterol, čo môže byť dôležité pri predchádzaní stavov nedostatku vitamínu D.

Zobraziť 1 - 11 z 11 položiek
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  V tomto prípravku sa spája pozitívny účinok až piatich húb. V piatich hubách sa nachádzajúce účinné zložky sú v synergii, čiže navzájom sa podporujúc posilňujú svoju účinnosť. Užívanie tejto kombinácie húb sa odporúča pre posilnenie imunitného systému, prípadne pre športovcov a pre ľudí s vysokou fyzickou aktivitou pre zvýšenie aktivity, v prípade, ak nie...

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Čínske húsenicové huby (Cordyceps sinensis), huby Reishi (Ganoderma lucidum) a Shiitake huby (Lentinula edodes) možno používať v širokej škále možností za účelom ochrany zdravia. Pozitívne pôsobia na srdcovo-cievnu sústavu, na hladinu cholesterolu a na hladinu cukru.

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Môže pomôcť pri posilnení imunitného systému a jeho užívateľovi môže v každodennom živote zaručiť energickejší pocit, duchovné povzbudenie a lepší zdravotný stav. Zvláštnosťou produktu je, že obe zložky (materská kašička a čínska húsenicová huba) pôsobia na rovnaké ústrojenstvo, avšak z rôznych smerov, a tak podporujú ich správne funkčné procesy. 

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Obe huby využívajú v čínskej i japonskej medicíne pri doplnkovej terapii liečenia cukrovkárov. V prípade huby Maitake alfa-glukán zvyšuje citlivosť inzulínových receptorov a zmierňuje inzulínovú rezistenciu v periférnych cieľových tkanivách. Výťažok z huby pečiarky mandľovej môže zlepšiť inzulínovú rezistenciu, znížiť telesnú hmotnosť, telesný tuk, sérovú...

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Odporúčané použitie za účelom podpory regeneračných procesov, keď je organizmus vo veľmi oslabenom stave. Po dlhotrvajúcej nemocničnej liečbe a po onkologickej terapii, za účelom rýchlejšieho zlepšenia kvality života. Táto kombinácia húb reguluje imunitný systém, zvyšuje fyzickú  odolnosť a schopnosť organizmu voči chorobám, má protinádorový účinok,...

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Huba Shiitake je známa ako naozajstný liek s výnimočne dobrými protirakovinovým vlastnosťami ako aj so schopnosťou ničiť huby a vírusy.   Za svoju silu vďačí látke s názvom lentinan, ktorá pôsobí na posilnenie imunitného systému a úspešný boj s infekciami a chorobami. 

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Huba Reishi (Ganoderma lucidum) naraz podporuje obranný systém organizmu a jeho nervový systém. Disponuje nadpriemerným detoxikačným účinkom. Zmierňuje zápal a alergiu. Huba Reishi má prirodzené protizápalové účinky, čím zvyšuje kapacitu prenášania kyslíka krvou.

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  V pozadí alergie stojí defekt imunitného systému, ktorý vyvolá chronický zápal v organizme. Počas alergickej reakcie uvoľnené látky (napr. histamín) vyvolávajú v organizme zápaly. Príznaky sa zmierňujú len vtedy, ak zápal zanikne. Agaricus blazei možno priradiť k hubám so silným modulačným účinkom na imunitný systém. 

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Podľa testovaní Maitake reguluje krvný tlak, hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu, hladinu tukov v pečeni, hladinu cholesterolu a triglyceridov. Jej vlastnosť rozkladania tukov môže napomôcť aj pri diéte. Najdôležitejšou funkciou Maitake je však jej podpora imunitného systému a jej protirakovinová vlastnosť. 

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Rýchly náhľad
  39,99 € 49,99 € -20%

  Obsah beta-glukánu v hube pečiarky mandľovej nahradzuje pre imunitný systém dôležité látky, normalizuje funkciu imunitného systému. Je to jedlá huba so sladkastou chuťou a vôňou mandlí. V Japonsku ju pestujú pre lekárske účely. Obsah beta-glukánu a prirodzeného vitamínu D v tejto hube je výrazný.

  39,99 € 49,99 € -20%
  Znížená cena!
 • Huba Shiitake je známa ako naozajstný liek s výnimočne dobrými protirakovinovými vlastnosťami ako aj so schopnosťou ničiť huby a vírusy. Za svoju silu vďačí látke s názvom lentinan, ktorá pôsobí na posilnenie imunitného systému a úspešný boj s infekciami a chorobami.

  56,30 €
Zobraziť 1 - 11 z 11 položiek