Masážny krém Prisma Natural Apitox 500 ml Zväčšiť

Masážny krém Prisma Natural Apitox 500 ml

Nový produkt

Masážny krém Apitox odporúčame k masírovaniu väčšej telesnej plochy k zmierneniu bolestí a zápalov pohybového aparátu.

Odporúčame ho pre domáce použitie, ale aj pre masérov.

Viac detailov

39,96 € .

Detaily

Masážny krém Apitox odporúčame k masírovaniu väčšej telesnej plochy k zmierneniu bolestí a zápalov pohybového aparátu.

Odporúčame ho pre domáce použitie, ale aj pre masérov.

Medzi prísadami masážneho krému Apitox sa nachádza slnečnicový olej, čistý včelí jed, glukozamín, alantoín, gáfor, mentol, eukalyptus, metylsalicylát, výťažok z harpagofytu, kofeín a výťažok z medu.

Je to masážny krém s ľahkou textúrou s chladiacim účinkom, ktorý sa počas masírovania ľahko vstrebáva. Upokojí a zrelaxuje unavené svaly a kĺby. Odporúčame ho aj k masáži po športovaní.

Hlavné zložky masážneho krému Apitox

Včelí vosk: vhodný a odporúčaný aj na citlivú kožu. Regeneruje kožu, chráni ju pred vysušením. Má antibakteriálny účinok.

Čistý včelí jed: iným názvom Apitox, ktorý vznikol z latinského slova apis (včela) a gréckeho toxin (jed). Čistý včelí jed je jednou z najúčinnejších prírodných látok s protizápalovým účinkom a účinkom úľavy od bolesti. Čistý včelí jed sa skladá z takmer 30 biologicky aktívnych látok, z ktorých mnohé nie je možné syntetizovať. Hlavnými protizápalovými komponentmi sú melitín, apamín, adolapín, fosfolipázy a hyaluronidáza. V súčasnosti sa používa čistý včelí jed pri predchádzaní a liečbe zápalov kĺbov, reume, bolestiach v krížoch, artróze a iných degeneratívnych pohybových ochoreniach. Popritom čistý včelí jed použitý lokálne vyžaruje dlhodobý účinok a výraznou mierou zmierňuje bolesti svalov, lieči podvrtnutia, natiahnutia, väzivové problémy a klasické športové zranenia.      

Glukozamín: podobne ako chondroitín-sulfát podporuje chrupavky. U ťažko fyzicky pracujúcich ľudí alebo u športovcov sa častejšie objaví artróza, ktorá spôsobuje bolesti kolena, lakťa, ramena alebo chrbta. Glukozamín napomáha zásobovaniu chrupaviek vodou, čo je dôležité aj z toho dôvodu, že tkanivá chrupavky sa pomocou vody dostanú k potrebným živinám. Glukozamín zabráni ďalšiemu poškodzovaniu chrupaviek tým, že zabezpečuje pre ne "mazanie": každá molekula glukozamínu naviazaním troch molekúl vody napomáha zásobovaniu tkanív chrupaviek vodou, tým spomaľuje u ľudí postihnutých artrózou procesy súvisiace s opotrebovaním chrupaviek. Zápalové a bolestivé procesy sa môžu zmenšiť, stav poškodených chrupaviek sa môže pravidelne regenerovať. 

Alantoín: alantoín v širokom okruhu využitia používa kozmetický priemysel. Protizápalová látka, napomáha hojeniu rán, sceľuje ich. Napomáha rastu nových buniek, je to upokojujúca látka, ktorá chráni kožu a opravuje jej štruktúru. Zmäkčuje stvrdnuté kožné bunky a napomáha výtoku loja, preto je vhodný aj na mastnú kožu a kožu náchylnú na vytváranie mozoľov. 

Chondroitín-sulfát: Dokonalé „mazivo“ pre kĺby a chrupavky, jedna z hlavných zložiek chrupavky. Veľmi dobre viaže vodu,  tým zabezpečuje elasticitu chrupaviek. V prípade ochorenia kĺbov sa obsah chondroitín-sulfátov v chrupavkách výrazne zníži, znižuje sa preto pružnosť a vytvára sa degenerácia chrupavky, znižuje sa funkcia kĺbov. Chondroitín-sulfát môže napomôcť pri podpore proteoglykánovej a kolagénovej syntézy, ako aj podpore produkcie kyseliny hyalurónovej. Vďaka nemu môže dôjsť k zníženiu alebo úplnému zániku opotrebovania chrupavky. Chondroitín-sulfát môže prispieť k udržaniu zdravých kĺbov, môže napomôcť pri hojení poškodených kostí, zmiernení bolesti kĺbov a ich zápalov. Posilňuje chrupavky, zvyšuje pružnosť spojivového tkaniva. 

Gáfor: Používaný v lekárstve pri výrobe dezinfekčných prostriedkov a ako posilňovač obehového systému v reumatických mastiach. Vďaka anestetickým vlastnostiam pri vmasírovaní do kože účinne znižuje bolesť alebo ho možno použiť pri zmiernení bolestí súvisiacich s priškrtením nervu.

Mentol: Mentol tvorí hlavnú zložku mäty piepornej. Mäta pieporná je ochucovadlo i liečivá rastlina v jednom, patrí do čeľade hluchavkovité. Mäta v 0,5 - 4% obsahuje mentolový éterický olej. Účinok: uvoľňuje kŕče, upokojuje, chladí a sťahuje.   

Eukalyptus: eukalyptový silicový olej má ukľudňujúce, antibakteriálne účinky, upokojuje nervy a reumatické bolesti. Jeho používaním možno zmierniť bolesti svalov, kĺbov a znížiť ich strnulosť.

Metylsalicylát: prírodná zlúčenina, ktorú dokážu vytvárať viaceré rastlinné druhy, predovšetkým „vždyzelené“. Metylsalicylát - alebo derivát kyseliny salicylovej - je výťažok, ktorý sa získava hlavne z vŕbovej kôry. V ľudovom liečiteľstve používali už pred dvoma tisíckami rokov vŕbové listy a kôru (obsahujúce kyselinu salicylovú) k zmierneniu horúčky a bolesti. Etylsalicytlt je tzv. nesteroidná protizápalová zlúčenina, ktorá účinkuje blokovaním enzýmu cyklooxygenázy. Okrem viacerých iných procesov je tento enzým zodpovedný aj za vznik bolesti a zápalov. Do skupiny metylsalicylátov patriaca kyselina acetylsalicylová (jeho laboratórny variant) je aj liek s názvom Aspirín.

Výťažok z harpagofytu alebo Čertovho pazúra: Čertov pazúr má protizápalové, analgetické účinky, napomáha zmierneniu opuchov. Uvoľňuje strnulosť svalov a kĺbov a svalové kŕče, umožňuje bezbolestný pohyb. Osvieži telo, eliminuje pocit únavy. Čertov pazúr sa v krémoch a géloch využíva pri bolestiach chrbta, reumatických ochoreniach, zápale šliach (napr. tenisový lakeť), bolesti krížov, ischiase, opotrebovaní kĺbových chrupaviek, ochoreniach kĺbov a pri športových zraneniach. 

Kofeín: na danom mieste spôsobuje hyperémiu. Je to zložka s detoxikačným účinkom. Napomáha prieniku účinných zložiek do tkanív.

Výťažok z medu: je známe, že med disponuje anti-mikrobiálnymi vlastnosťami, je antioxidantom a má protizápalové účinky, okrem toho ošetruje a hydratuje kožu. 

Použitie masážneho krému Apitox

Vmasírujte malé množstvo krému na želané miesto, kým sa úplne nevstrebe. Po použití si umyte ruky! 

 

Upozornenie! Nepoužívajte tento prípravok, ak ste alergický na včelárske výrobky alebo na včelie bodnutie. Chráňte pred kontaktom s očami! Pri prieniku do očí ich opláchnite veľkým množstvom vody. Nepoužívajte na otvorenú ranu, citlivú kožu, zapálenú kožu, na rany alebo v prípade svrbenia kože. Nepoužívajte počas tehotenstva, neaplikujte deťom do veku 3 rokov.

 

Balenie: 500 ml


Zloženie: AQUA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER SEED OIL), CETEARYL OCTANOATE, PROPYLENE GLYCOL, C12-20 ACID PEG-8 ESTER, ETHOXYDIGLYCOL, DIMETHICONE, BEE WAX, BEE VENOM APIS MELLIFERA DRIED POWDER, GLUCOSAMINE HCL, ALLANTOIN, SODIUM CHONDROITIN SULFATE, CAMPHOR, MENTHOL, EUCALYPTOL, METHYL SALICYLATE, HARPAGOPHYTUM PROCUMBENS ROOT, CAFFEINE, CARBOMER, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CALCIUM GLUCONATE, GLUCONOLACTONE, MEL EXTRACT, SODIUM CETEARYL SULFATE, BHT, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, TROPOLONE, CAPRYLYL GLYCOL, 1,2–HEXANEDIOL, TRIETHANOLAMINE, PARFUM, LINALOOL, D-LIMONENE, EUGENOL.