Sevilen 100% koncentrát z granátového jablka 1000ml Zväčšiť

Sevilen 100% koncentrát z granátového jablka 1000ml

Nový produkt

Ovocný koncentrát vyrobený zo stredomorských granátových jabĺk. Obsahuje 100% prírodných látok. 1 liter koncentrát granátového jablka Sevillen je vyrobený zo 16 kg granátových jabĺk

Viac detailov

29,99 € .

Detaily

Účinok granátového jablka

Podľa výskumu je antioxidačný účinok granátového jablka trikrát väčší ako účinok červeného vína alebo zeleného čaju. Granátové jablko obsahuje vysokú hladinu polyfenolov, vitamínu C, flavonoidov a ovocných cukrov. Je to jeden z najbohatších zdrojov kyseliny ellagovej. Granátové jablko má protizápalové a stabilizačné účinky na našu imunitu. Je najlepším priateľom kardiovaskulárneho systému, pretože pomáha udržiavať elasticitu stien ciev, čím zabezpečuje správny prietok krvi. Znižuje LDL (zlý) cholesterol a plaky na stenách krvných ciev, čím pomáha predchádzať ateroskleróze. Obsahuje fruktózu, ale nezvyšuje hladinu glukózy v krvi. Podporuje zdravé črevné funkcie a má relaxačný účinok na žalúdok. Je bohatý na železo a môže sa používať na chudokrvnosť. Dodáva telu energiu.

Granátové jablko obsahuje polyfenoly: triesloviny, kvercetín, antokyány a kyselinu ellegovú, o ktorých sa preukázalo, že majú silný protirakovinový účinok. Tieto polyfenoly môžu zlepšiť zdravé prežitie buniek a môžu tiež spôsobiť smrť rakovinových buniek. Zabraňujú rastu nádorov a rozvoju metastáz. Výskum ukázal, že aktívne zložky granátového jablka bránia rastu určitých druhov rakoviny a zistilo sa, že sú účinné proti rakovine kože, rakovine prsníka, rakovine pľúc spôsobenou fajčením, rakovine krčka maternice a rakovine prostaty. Experiment uskutočnený na Wiskonsinskej univerzite preukázal, že granátové jablko bolo schopné zabrániť vývoju rakoviny kože u myší. Dôvodom je vysoký obsah kyseliny ellagovej. Kyselina ellagová je antikarciogénna látka (fenolová zložka). Pojem antikarcinogén sa používa na označenie každej látky, ktorá môže znížiť závažnosť a výskyt rakoviny. Ukázalo sa, že rakovinové bunky sa živia hlavne cukrom. Elegantná kyselina v granátovom jablku sa viaže na fruktózu v ovocí, takže do mutovaných rakovinových buniek vnesie kyselinu ellagovú. Na konci 9-ročného pokusu v Hollings Cancer Research Institute v Južnej Karolíne bolo dokázané, že kyselina ellagová je schopná zastaviť rast nádoru u pacientov s rakovinou krčka maternice blokovaním proliferácie rakovinových buniek do 48 hodín (!) a do 72 hodín. (!) bola spozorovaná prirodzená smrť mutovaných buniek. Pozorovali sa aj pacienti s rakovinou prsníka, pankreasu, pažeráka, kože a prostaty, kde preukázali podobné výsledky.

 

Odporúčaná denná dávka

1 x 10 ml alebo 2 x 10 ml (ak konzumujete 10 ml denne, produkt objemom 700 ml vám stačí na 70 dní, ak užívate 20 ml denne, tak vám rovnaká fľaša vystačí na 35 dní). Koncentrát granátového jablka sa môže konzumovať samostatne, alebo sa môže riediť vodou alebo akoukoľvek inou tekutinou. Koncentráty granátového jablka Sevillen sa vyrábajú špeciálnym šetrným spôsobom bez použitia konzervačných látok. Po otvorení nie je potrebné uchovávať v chladničke (ani sa neodporúča, pretože môže za studena zahustiť). Po otvorení sa môže uchovávať pri izbovej teplote 3-4 mesiace.

 

Priemerná nutričná hodnota na 100 gramov

Energia .......................................... 333 kcal / 1394 kJ

Obsah tuku ..................................... 0%

Celkový obsah uhľ  .......................... 77,8 g

Rozbaliť ......................................... 0%

Cukor ............................................ 61,1 g

Pridaný cukor ................................. 0%

Proteín .......................................... 0%

Vitamín C ...................................... 6,7 mg ( 12%)

Vápnik ......................................... 111 mg (12%)

Železo ......................................... 4 mg (50%)

 

Obsah sušiny: 70%

 

GYO-0160

 

Krajina pôvodu: Turecko