HUMINIQUM kapsule Zväčšiť

HUMINIQUM kapsule

Nový produkt

Výživový doplnok HUMINIQUM obsahuje pre organizmus potrebné látky vo forme komplexov humínovej kyseliny a fulvonové kyseliny v prirodzenom pomere. Účinná zložka, ktorá je aj celosvetovo unikátna, sa extrahuje z maďarských prirodzených humínových minerálov.

Viac detailov

9,99 € .

Tabuľka dát

Množstvo60 ks

Detaily

Výživový doplnok HUMINIQUM obsahuje pre organizmus potrebné látky vo forme komplexov humínovej kyseliny a fulvonové kyseliny v prirodzenom pomere. Účinná zložka, ktorá je aj celosvetovo unikátna, sa extrahuje z maďarských prirodzených humínových minerálov.

Zlúčeniny tvorené z mikročiastočiek humínovej kyseliny a fulvonovej kyseliny ponúkajú prirodzené riešenie nárokov súčasnej modernej doby na fyzickú, psychickú a duševnú stránku človeka.     

  • doplnenie minerálov, mikroživín(stopových prvkov) 
  • úprava imunitného systému
  • detoxikácia organizmu
  • zvýšenie fyzického a duševného výkonu
  • duševná harmónia
  • rekonvalescencia po chorobe

Príroda nám poskytuje všetky živiny k tomu, aby sme mohli žiť dlhý a aktívny život v plnom zdraví. Žiaľ, nemôžeme si v plnej miere užívať v plnom zdravý všetky možnosti, čo nám Zem ponúka, keďže naša strava je pestovaná a spracovávaná, väčšina z nich nie je pre náš organizmus využiteľná. Tomu nepomáha ani to, že na našich vyčerpaných pôdach pestované rastliny a chované zvieratá pumpujeme umelými steroidmi kvôli rýchlejšiemu rastu.    

Rastliny od svojho zahájenia intenzívneho pestovania berú z ornej pôdy stále viac mikroživín, ktoré však následne nie sú nahrádzané. Výsledkom toho je i vedecky doložené, že v obilí a v potravinách z obilia klesá množstvo mikroživín. To isté platí aj pri výrobkoch živočíšneho pôvodu.    

Nedostatok mikroživín sa prejaví aj na konci výživového reťazca stojacom človeku. S dôsledkami sa stretávame deň čo deň, napríklad rozširovaním tzv. civilizačných chorôb (alergia, stres, problémy imunitného systému, nádory, obezita, doposiaľ neznáme choroby a pod.), tu sa oplatí citovať chemika, Dr. Linusa Paulinga, nositeľa dvoch Nobelových cien:  

„...nie je v živom organizme také ochorenie, ktoré by sa nedalo spájať s nedostatkom niektorej z mikroživín...“

Je potrebné dodať, že do organizmu vniknuté mikroživiny a minerálne látky naše telo skladuje vo forme solí, ktoré sa však  nezúčastňujú na životných procesoch.  

Nedostatok mikroživín a minerálnych prvkov v našom organizme obmedzuje v prvom rade funkciu enzýmov a vitamínov.  Darmo my prijímame vitamíny, keď nie je prítomná adekvátna mikroživina, zostanú neúčinnými. Vývoj analytických metód v súčasnosti umožnil meranie prítomnosti prvkov vo veľmi malom množstve, ktoré potvrdili, že pre fungovanie živého organizmu je potrebná prítomnosť viac ako 70 mikroživín a minerálnych látok. Okrem ich prítomnosti je veľmi dôležitý aj ich pomer. Porušenie prirodzenej rovnováhy napr. chýbanie jednej alebo niektorých mikroživín, môže spôsobiť príznaky nedostatku.     

 

Organizmus však účinne nedokáže prijať akúkoľvek minerálnu látku alebo mikroživinu. K tomu sú potrebné tzv. komplexy organických molekúl, ktoré preniknú cez črevnú stenu a bunkovú stenu. 

Najlepšie riešenie, ako vždy, vymyslela príroda vo forme prirodzených humínových látok (humínová kyselina, fulvonová kyselina). Humínové látky, molekuly, napomáhajúce prijatiu mikroživín, podporujú vytváranie energie buniek a ich schopnosť obrany, hrajú dôležitú úlohu pri detoxikácii organizmu.   

Humínové látky vznikajú po niekoľko desiatok tisíc (miliónov) rokov trvajúcom procese rozkladu biomasy rastlinného pôvodu (rastlina  -rašelina--lignit-hnedé uhlie-čierne uhlie-diamant). Na tvorbe humínovej kyseliny sa zúčastňujú lignínové zlúčeniny, ako aj  zlúčeniny flavonoidovej štruktúry. Prirodzená kyselina humínová obsahuje takmer 70 druhov minerálnych látok a všetky v prijateľnej, biologicky použiteľnej forme. Treba podotknúť, že najkvalitnejšie a najčistejšie humínové sedimenty sa nachádzajú v Maďarsku.     

Humínové kyseliny sú z hľadiska chémie prirodzené chinónové zlúčeniny, ktoré obsahujú skupiny organických zlúčenín (karboxilov a hydroxilov), ako aj laktónové skupiny a metoxy. Možno ich považovať za prirodzené polymérové molekuly, ktorých základové jednotky tvoria malé molekuly kyseliny fulvonovej. Časť z nich sa vstrebe do organizmu (protivírusový účinok, katalyzátor výroby energie, imunitu posilňujúci účinok a detoxikačný účinok), druhá ich časť však zostáva v črevnom trakte, kde stimuluje a upravuje črevnú flóru, drží v dostupnom stave živiny, viaže a vyprázdni toxíny. Po tisícročia známe a využívané liečivé účinky kyseliny humínovej a fulvonovej  ako „prirodzenú protivírusovú účinnú látku“ a „alternatívne antibiotikum“ už objavila aj moderná veda.      

Výživový doplnok HUMINIQUM obsahuje pre organizmus potrebné mikroprvky vo forme komplexov humínovej a fulvonovej kyseliny v prirodzenom pomere. Účinná zložka, ktorá je aj celosvetovo unikátna, sa extrahuje z maďarských prirodzených humínových minerálov.

Zlúčeniny tvorené z mikročiastočiek kyseliny humínovej a fulvonovej ponúkajú prirodzené riešenie nárokov súčasnej modernej doby na fyzickú, psychickú a duševnú stránku človeka. 

Huminiqum zloženie

Fulvonová kyselina, Humínová kyselina, Výťažok z pestreca mariánskeho, Chlorid vápenatý, Kyselina kremičitá – gél, Magnézium-L-askorbát, Síran železnatý, Zinok-L-askorbát, Hydrogénfosforečnan sodný, Mangán-askorbát, Síran meďnatý, Borát sodný, Jodid draselný, Chróm-III-chlorid, čistená voda, rastlinná celulóza (kapsula). Neobsahuje konzervačné látky!        

Pre dospelých:

Účinná zložkav 2 kapsuláchNRV % v 2 kapsuláchv 4 kapsuláchNRV % v 4 kapsulách
Fulvokyselina240 mgn.a.480 mgn.a.
Humínová kyselina100 mgn.a.200 mgn.a.
Vitamín C81 mg101%162 mg202%
Výťažok pestrec mariánsky42 mgn.a.84 mgn.a.
Kremík (Si)8,2 mgn.a.16,4 mgn.a.
Železo (Fe)3,6 mg25,70%7,2 mg51,40%
Zinok (Zn)2,6 mg26%5,2 mg52%
Mangán (Mn)0,7 mg37%1,4 mg74%
Bór (B)0,1 mgn.a.0,2 mgn.a.
Meď (Cu)220 µg22%440 µg44%
Molybdén (Mo)24 μg48%48 µg96%
Jód (I)24 μg16%48 µg32%
Selén (Se)20 µg36,40%40 µg72,80%
Chróm (Cr)19 µg47,50%40 µg95%

 

Pre deti v 4-10 rokoch

Účinná zložkaÚčinná zložka v 1 kapsule NRV % v 1 kapsule
Fulvokyselina120 mgn.a.
Humínová kyselina50 mgn.a.
Vitamín C41 mg82%
Výťažok pestrec mariánsky21 mgn.a.
Kremík (Si)4 mgn.a.
Železo (Fe)1,8 mg22%
Zinok (Zn)1,3 mg19%
Mangán (Mn)0,4 mg19%
Bór (B)0,05 mgn.a.
Meď (Cu)110 µg17%
Molybdén (Mo)12 μg13%
Jód (I)12 μg12%
Selén (Se)12 µg41%
Chróm (Cr)10 µg10%