FunguCept Nail Fungal Support (proti nechtovým hubám)

Nový produkt

FunguCept Nail Fungal Support (proti nechtovým hubám) je nová vylepšená receptúra pre starostlivosť o nohy, zameraná na pomoc v boji proti plesni na nechtoch.

Zárukou je účinok éterického oleja z oregána.

Viac detailov

16,59 € .

Detaily

FunguCept Nail Fungal Support (proti nechtovým hubám)– Nová vylepšená receptúra/Nail Fungal Support

Ochrana nechtov pred

 • vyblednutím*
 • zakalením*
 • lámaním*

Éterický oregánový olej má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. V súčasnosti mnohé klinické štúdie dospeli k záveru, že éterický oregánový olej sa môže považovať za antibakteriálny* a antiseptický* prípravok. Olej z oregána má vysoký obsah fenolov, ktoré sú prírodnými fytochemickými zlúčeninami s priaznivými antioxidačnými účinkami. Najviac zastúpený fenol v oregánovom oleji je karvakrol, ktorý ako sa zistilo je veľmi účinný v boji proti rôznym bakteriálnym infekciám*. Výskumný tím spoločnosti Zane Hellas vyvinul prírodnú látku pre starostlivosť o nechty založenú na sile oregána.

FunguCept je vysoko účinná tinktúra na regeneráciu nechtov, ktorá pomáha v boji proti plesňovým infekciám* na prstoch a nechtoch a súčasne stimuluje zdravý rast nechtov*. 

Receptúra FunguCept je založená na oleji z divého oregána (karvakrolu) ako hlavnej aktívnej ingrediencie, ďalej sú v ňom zastúpené olej z čajovníka, mandľový olej (z pravých mandlí), prírodný olej z nechtíka lekárskeho, prírodný Grécky extra panenský olivový olej, eukalyptový olej, esenciálny olej z klinčekov, esenciálny olej z rozmarínu, esenciálny olej z mäty a vitamíny A, C, E pre zdravý vzhľad nechtov. Pomáha nechty vyhladiť, oživiť a znovu nadobudnúť ich prirodzený lesk. Obnovuje a chráni súčasne. Viditeľné zlepšenie do štyroch týždňov. Rýchlo vstrebateľný roztok. 100% prírodná ochrana proti problémom s plesňami a baktériami na nechtoch.

*Tieto vyhlásenia neboli hodnotené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv. Tento produkt nie je určený pre diagnostiku, liečbu ani pre prevenciu proti chorobám.

Indikácie

 • Pomáha v boji proti plesňovým infekciám na prstoch a nechtoch*
 • Stimuluje zdravý rast nechtov*
 • Pomáha nechty vyhladiť, oživiť a znovu nadobudnúť ich prirodzený lesk*
 • Chráni nechty pred bakteriálnymi problémami*

*Tieto vyhlásenia neboli hodnotené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv. Tento produkt nie je určený pre diagnostiku, liečbu ani pre prevenciu proti chorobám.

Prísady – pôvod

Všetky prísady sú 100% prírodné:

 • 100% Olej z Origanum Heracleoticum (esenciálny olej z oregána), karvakrol je hlavnou aktívnou ingredienciou oregánového oleja. Karvakrol je 100% prírodnou ingredienciou. Spoločnosť Zane Hellas vyrába éterický oregánový olej zo 100% Origanum Vulgare Heracleoticum – Hirtum (ktorý nie je geneticky modifikovaný).
 • Olea Europaea Fruit Oil (extra panenský olivový olej) z čerstvých a zdravých olív, ktoré obsahujú vo väčšom množstve ako ktorýkoľvek iný druh zdravie podporujúce výživné látky, pre ktoré je tento olej preslávený.
 • Prunus Amygdalus Dulcis Oil (mandľový olej). Pomáha hydratovať a vyživovať nechty, robí ich silnejšími, takže sa nebudú lámať.  
 • Melaleuca Altemifolia Leaf Oil (esenciálny olej z čajovníka). Má pozitívny synergický účinok v spojení s oreganovým olejom.
 • Calendula Officinalis Flower Oil (esenciálny olej z Nechtíka lekárskeho) pre svoje tíšiace a posilňujúce účinky.
 • Eucalyptus Citriodora Oil (esenciálny eukalyptový olej) kvôli prírodnej hydratácii s revitalizačnými účinkami na pokožku.
 • Syzygium Aromaticum Flower Oil (esenciálny olej z klinčekov).
 • Rosmarinus Officinalis Flower Oil (esenciálny olej z rozmarínu).
 • Mentha Spicata Flower Oil (esenciálny olej z mäty).
 • Citrus Sinensis extrakt (extrakt z kôry citrónu).

Krajina pôvodu Grécko. Vyrobené v Grécku.

Inštrukcie

 • Pred použitím si umyte ruky a nohy.
 • Naneste FunguCept na necht (vyhnite sa kontaktu s pokožkou a okolitým prostredím), používajte dvakrát denne 4 – 8 týždňov. 
 • Pocit tepla je úplne normálny. Počkajte 10 – 15 minút pokiaľ sa látka nevstrebe. Ďalej si po dobu 10 – 15 minút neumývajte nohy alebo ruky. Počas tohto času sa vyvarujte kontaktu s vašimi očami.
 • Často si strihajte a upravujte nechty.
 • Výsledkom budú čisté a biele nechty.

Bezpečnosť a skladovanie

Bezpečnostné informácie

Iba pre vonkajšie použitie. Užívajte uvážene. Nepoužívajte v tehotenstve, ak dojčíte alebo ak ste alergickí na tymián, mätu, bazalku alebo šalviu. Zabráňte kontaktu s očami a pohlavnými orgánmi. Uchovajte mimo dosahu detí. Po použití si umyte ruky. Prestaňte používať v prípade podráždenia alebo ak sa zlepšenie nedostaví ani po 4 – 8 týždňoch. Nepoužívajte na poranenú pokožku alebo v prípade iných problémov s chodidlami. O užívaní sa poraďte s odborným lekárom.

Informácie o skladovaní

Nie je nutné skladovať produkt v chladničke. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo slnečného žiarenia. Po použití vždy uzatvorte nádobku.

Lekárske štúdie

Existuje veľké množstvo vedeckých lekárskych štúdií zaoberajúcich sa účinkami oreganového oleja a jeho vplyvu na zdravie čriev. V nasledujúcom zozname sú uvedené niektoré z nich, ktoré boli publikované v NCBI - The National Center for Biotechnology Information (Národné centrum pre biotechnologické informácie).

 1. Protiplesňová aktivita esenciálnych olejov z Origanum vulgare subsp. hirtum, Mentha spicata, Lavandula angustifolia, a Salvia fruticosa proti ľudským patogénnym plesniam.
 2. Výroba, fytotoxicita a protiplesňová aktivita Gréckych esenciálnych olejov.
 3. Antibakteriálna a protiplesňová aktivita korenín.

Často kladené otázky

 • Ako dlho to bude trvať, pokiaľ uvidím s FunguCept nejaké výsledky?
  Doba užívania produktu môže byť (1 – 6 mesiacov, pokiaľ sa nevyvinie alebo nedorastie úplne nový necht) pre každého človeka iná, podľa faktorov ako veľkosť rozšírenia plesne alebo veku človeka, čo ovplyvňuje dobu liečenia. Ako starneme, aj náš faktor obnovy buniek klesá, takže u starších ľudí potrvá dlhšie, dokiaľ im dorastú nové zdravé nechty. V každom prípade Zane Hellas z preventívnych dôvodov navrhuje pokračovať v aplikovaní FunguCept, až pokiaľ vám nenarastú úplne nové biele nechty. Po ukončení obdobia užívania budú výsledkom pekné, čisté a biele nechty.
 • Nechty sa mi sfarbili do čierna/hneda. Ako dlho to bude trvať?
  V niektorých prípadoch sa môžu vaše nechty dočasne sfarbiť do čierna/hneda. Deje sa tak preto, že sú odstraňované mŕtve bunky a to naznačuje, že FunguCept zaberá. Časová dĺžka tohto sfarbenia  závisí striktne od vášho veku a od rozšírenia plesne. Ako starneme, aj náš faktor obnovy buniek klesá, takže u starších ľudí potrvá dlhšie, dokiaľ im dorastú nové zdravé nechty (1 – 6 mesiacov). V každom prípade Zane Hellas z preventívnych dôvodov navrhuje pokračovať v aplikovaní FunguCept, až pokiaľ vám nenarastú úplne nové biele nechty.
 • Prečo sa mám vyvarovať kontaktu prípravku s pokožkou?
  Vzhľadom na silu a dlhodobé používanie FunguCept počas 4 – 8 týždňov, môže oregánový olej dráždiť vašu pokožku a spôsobovať pľuzgiere.  Ak nastane takýto prípad, prestaňte prípravok používať a zasiahnuté miesto ošetrujte hydratačným krémom.
 • Prečo sa mi na nechtoch vytvorili červené bodky?
  Tento vedľajší účinok je výsledkom interakcie FunguCept s inými produktami. Zdržte sa prosíme používania FunguCept, súčasne s inými produktami.
 • Môžem používať FunguCept dlhšie ako je výrobcom odporúčaná doba (4-8 týždňov)?
  Ak ste postrehli zlepšenie, môžete používať FunguCept pokiaľ nedosiahnete lesklé a biele nechty.
 • Koľkokrát denne by som mal aplikovať FunguCept na nechty?
  Mali by ste používať FunguCept dvakrát denne, tak ako je to navrhnuté v inštrukciách. Najlepšie ráno a večer. 
 • Aj po štyroch týždňoch používania FunguCept nedošlo k výraznejšiemu zlepšeniu.
  Problémy s plesňami zvyknú byť pretrvávajúce. V niektorých prípadoch bude potrebná kvôli dosiahnutiu požadovaného účinku dlhšia doba aplikácie. FunguCept je 100% prírodný a nie je to farmaceutický výrobok.  
 • FunguCept  má veľmi výraznú vôňu. Čo s tým môžem urobiť?
  Intenzívnu vôňu výrobku FunguCept ma na svedomí oreganový olej. Ak je vám to nepríjemné môžete si umyť ruky alebo nohy po 15 minútach.
 • Ako dlho trvá kým uschne?
  Kvôli svojmu olejovému základu to môže chvíľu trvať, kým FunguCept uschne. Môžete znížiť aplikované množstvo alebo jednoducho ho po 15 min. zmyť.