Tekutý lipozomálny Life Spirit Cesoramin vitamín C 250 ml Zväčšiť

Tekutý lipozomálny Life Spirit Cesoramin vitamín C 250 ml

Nový produkt

Lipozomálny vitamín C značí, že účinná zložka vitamínu C (teda kyselina askorbová) je obalená v prirodzenom fosfolipidovom obale. , Jeho membrány sú veľmi podobné našim bunkám. Preto ich bunky jednoduchšie prijmú a účinný obsah ľahšie prenikne do vnútra buniek.

Viac detailov

23,30 € .

93,20 € za 1l

Tabuľka dát

Objem250ml

Detaily

   

Lipozomálny vitamín C značí, že účinná zložka vitamínu C (teda kyselina askorbová) je obalená v prirodzenom fosfolipidovom obale. , Jeho membrány sú veľmi podobné našim bunkám. Preto ich bunky jednoduchšie prijmú a účinný obsah ľahšie prenikne do vnútra buniek.

Môžeme si to predstaviť tak, že drobné guľôčky, ktoré majú membránový tvar a fosfolipidový materiál naplníme vitamínom C, ktorý sa bez porušenia dostane z tráviacej sústavy cez krvný obeh priamo k našim bunkám.

Z klasického vitamínu C (tabletky, prášky, atď.) žiaľ, odchádza až 80% močom. Znamená to, že ak aj berieme vyššiu dávku vitamínu C, napríklad 1000 mg klasického vitamínu C - vstrebe sa len maximálne 200 mg. Oproti tomu sa z lipozomálneho vitamínu C vstrebe až 95%. Teda približne 950 mg.

Prečo je "lipozomálny" lipozomálny vitamín C? Kliknite sem a dozviete sa viac!

Vitamín C: prečo náš organizmus tak potrebuje vitamín C?

 • Vitamín C sa zúčastňuje toľkých životných procesov, že jeho nedostatok môže spôsobiť vážne problémy vo funkcii organizmu, ako aj jednotlivých orgánov. Vitamín C napomáha normálnej funkcii imunitného systému, obrane buniek s oxidatívnym stresom, pri zmiernení únavy. Napomáha k tvorbe kolagénu, a tým aj k dobrému stavu a fungovaniu ciev, chrupaviek, kostí a zubov. Prispieva aj k premene látok a energie, ako aj k správnemu fungovaniu nervového systému. Vitamín C aktivuje rozmnožovanie protilátok, posilňuje fagocyty a obranyschopnosť tela, čiže imunitného systému.
 • Má vynikajúce antioxidačné vlastnosti, viaže voľné radikály spôsobujúce rakovinu, starnutie buniek, zápaly a srdcovo-cievne ochorenia.
 • Zúčastňuje sa na produkcii kolagénu - jednoduchého proteínu, syntézy interferónov - imunostimulátorov, syntézy L -karnitínu - látky potrebnej na vývin svalstva.
 • Zúčastňuje sa syntézy hormónov nadobličiek.
 • Aktívnu úlohu zohráva pri produkcii energie.
 • Reguluje hladinu histamínu - nazývaného aj ako lokálny hormón, čím znižuje príznaky alergických reakcií.
 • Podieľa sa na premene tyrozínu na dopamín – hormón šťastia. Vstupuje do katabolickej premeny cholesterolu na žlčové kyseliny. 
 • Napomáha syntéze kyseliny listovej, ktorej výsledkom je biologicky významný derivát kyselina tetrahydrolistová. 
 • Napomáha potrebnému vstrebávaniu železa, zinku, vápnika, horčíka a iných minerálnych látok. 
 • Znižuje absorpciu škodlivých minerálnych látok - niklu, olova, kadmia, selénu, vanádia, atď. 
 • Znižuje škody spôsobené znečistením životného prostredia a fajčením. 
 • Pomáha pri prevencii infektov a pri ich liečbe. 
 • Znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu.

Príznaky nedostatku vitamínu C

Nedostatok vitamínu C je zo začiatku celkom bez príznakov. V prípade dospelých ľudí uplynie aj 3-12 mesiacov, než sa objavia prvé problémy. U postihnutého nastupuje krvácavosť alebo sa mu pomalšie hoja rany, objaví sa bezdôvodná strata váhy, ako aj bolesti svalov a kĺbov.

Vitamín C a cukrovka

Iránski vedci z Shahid Sadoughi University of Medical Sciences & Health Services sledovali účinok vitamínu C na zníženie hladiny cukru v krvi a cholesterolu u 2 typov pacientov s cukrovkou typu 2 (DM2, T2D). Prieskumu sa zúčastnilo 84 pacientov, ktorým bolo podávaných šesť týždňov denne 500 mg, respektíve 1000 mg vitamínu C. Ukázalo sa, že vyššia dávka znižuje hladinu krvného cukru v krvi a lipidov, tým pádom znižuje riziko komplikácií diabetu, najmä riziko vzniku cievnych ochorení. Štúdia bola uverejnená v odbornom časopise Indian Journal of Medical Research.

Zloženie Life Spirit Cesoramin

Voda, magnézium-L-askorbát, sójový lecitín, pomarančový koncentrát, kyselina askorbová, zinok-L-askorbát, konzervačné látky: K-sorbát, sladidlo: Stevia (98% Steviol glykozid), sodík selenit, neobsahuje arómy a farbivá.

Horčík

Horčík je životne dôležitá minerálna látka pre každého človeka. Jeho dôležitosť podporuje, že spolu s draslíkom je aj tento prvok prítomný vo všetkých bunkách nášho tela, zúčastňuje sa všetkých procesov metabolizmu, je nenahraditeľný pri funkcii niekoľkých stoviek enzýmov rovnako, ako aj pri syntéze rôznych nukleových kyselín, proteínov a lipidov. V organizme sa nachádza celkovo 25-30 gramov horčíka, z ktorého sa skoro polovica koncentruje v kostiach, ale väčšie množstvo je aj vo svalových a pečeňových bunkách. Keďže horčík nemožno ničím nahradiť a naše telo si ho nevie vytvoriť, musíme venovať zvýšenú pozornosť na príjem jeho adekvátneho množstva.

Zinok

V zdravom ľudskom tele sú všeobecne 2-3 gramy zinku, ktorého najväčšia časť (90%) sa koncentruje vo svalovom a kostrovom systéme. Okrem toho je významnejšie množstvo vo vlasoch, oku, koži, pečeni a obličkách. I keď je zinok prítomný vo všetkých bunkách, jeho rozptýlenie nie je rovnaké. Jeho prítomnosť je vyslovene stála v mozgu, srdci, pľúcach a vo svalstve, kým v krvi, kostiach, semenníkoch a vo vlasoch jeho množstvo závisí od množstva zinku v prijatej strave. Zinok zohráva nevyhnutnú úlohu v regulácii hladiny cukru v krvi, kontroluje a reguluje metabolické procesy, viac ako 120 metalo enzýmov sa zúčastňuje syntézy nukleových kyselín a bielkovín - preto aj v raste, hojení rán a tvorí jadro inzulínu. Potrebné množstvo je rovnako nevyhnutné pre zachovanie chuti, ako aj pre procesy prirodzeného rastu a pohlavného a reprodukčného procesu.

Selén

Najväčšia časť selénu sa v našom organizme nachádza v mäkkých tkanivách, hlavne v pečeňových bunkách. Selén umožňuje zmierniť oxidatívny stres, prispieva k ochrane bunkových membrán. Aj vedecky sa potvrdilo, že selén - v mierne zvýšenej dávke voči ODD (odporúčaná denná dávka) - pomáha v zabránení rakovinových ochorení. Je nenahraditeľne potrebný k zotaveniu antioxidačných enzýmov vytváraných organizmom. .

Sója-lecitín

Všetky bunky nášho tela obsahujú lecitín a v rámci každej bunky zohrávajú životne dôležitú úlohu: má priaznivé účinky na srdcový a nervový systém a na pečeň, umožňuje, aby napriek starnutiu zostala myseľ čistá a znižuje aj únavu. Lecitín hrá úlohu motorového oleja pre nervový systém, preto sa rôzne podnety dostanú cez neho bez prekážok; to môžeme badať rýchlejšími reakčnými časmi a silnejšími svalovými kontrakciami. Ako bonus napomáha dokonca pri metabolizme tukov.

Life Spirit Cesoramin dávkovanie

Odporúčané dávkovanie: denne 5 ml

Upozornenie! Odporúčanú dennú dávku neprekročte! Tento doplnok nenahrádza vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl. Uschovajte mimo dosahu detí. Uschovajte na suchom a chladnom mieste! Po otvorení skladovať v chladničke!

Pozor! Pred otvorením po dobu 1-2 hodín skladovať v chladničke, aby produkt po otvorení nevytiekol z dôvodu zvýšeného tlaku!