Life Spirit RATIO BONO 300 ml Zväčšiť

Life Spirit RATIO BONO 300 ml

Nový produkt

RATIO BONO je špeciálny doplnok stravy, ktorý obsahuje vitamíny D3, K2, A-vitamín a E-vitamín, disponujúce nadpriemernou biologickou dostupnosťou. Je vhodné pri predchádzaní ich nedostatku, prípadne ako pomoc pri vzniknutých komplikáciách.

Viac detailov

39,00 € .

Tabuľka dát

Objem300ml

Detaily

   

RATIO BONO je špeciálny doplnok stravy, ktorý obsahuje vitamíny D3, K2, A-vitamín a E-vitamín, disponujúce nadpriemernou biologickou dostupnosťou. Je vhodné pri predchádzaní ich nedostatku, prípadne ako pomoc pri vzniknutých komplikáciách.

U prirodzených a klasicky formulovaných vitamínov D a K je ich vstrebávanie do tela slabé (len medzi 60-80%). RATIO BONO má vďaka lipozomálnej technológii výroby podiel vstrebávania až 90% a viac. Dennú odporúčanú dávku  preto dokážeme pohodlne prijať z obsahu jednej čajovej lyžičky (5 ml = 1 čajová lyžica, čím suplementujeme výraznú časť mikroživinových potrieb.

Podľa vedeckých štúdií sa v posledných rokoch v Karpatskej kotline čoraz viac rozširuje nedostatok vitamínu C. Tento nedostatok sa ale vyskytuje  aj u obyvateľstva hospodársky vyspelejších štátov Európy a USA, hlavne u adolescentov a v okruhu starších ľudí.   

I. Čo obsahuje RATIO BONO?

Zloženie
D3 vitamín (cholekalciferol)
K2 vitamín (menachinón)

VITAMÍN D3 (CHOLEKALCIFEROL) je zložkou aktívneho vitamínu D, ktorý črevá a obličky premieňajú na efektívnu formu. Jeho použitie má výhodu v tom, že sa ním len ťažko vieme predávkovať. Fyziologické účinky vitamínu D3 (na základe nariadenia 432/2012/EU a Official Journal of the European Union; List of Permitted Health Claims; 25.5.2015):

Vitamín D3 reguluje metabolizmus vápnika a fosforu, preto:

  • Prispieva k udržaniu zdravých kostí, zdravých zubov. Pri jeho absencii sa zvyšuje riziko krivice, osteomalácie a osteoporózy.
  • Je životne dôležitý pre správnu funkciu svalov.
  • Je životne dôležitý pre fungovanie nervového systému. 

Vitamín D3 pomáha posilniť vlastné imunitné bunky (B- a T-lymfocyty), pri jeho nedostatku sa nevytvoria bunkové ústrojčeky (receptory), pomocou ktorých bunky spoznajú a zachytia cudzie prvky a patogény.

Výrazne pomáha pri liečbe cukrovky a pri liečbe ochorení kože.

Vitamín D3 je rozpustný v tuku, preto ho treba prijímať s jedlom s obsahom tuku.

Posledné štúdie preukázali, že primerané množstvo vitamínu D3 znižuje výskyt jednotlivých typov rakoviny.  Mnoho panvových nádorov (ovariálny nádor, rakovina hrubého čreva, konečníka, prostaty) sa častejšie objavuje pri stave s nedostatkom vitamínu D3, dokonca v týchto prípadoch je aj náchylnosť k uzdraveniu horšia. Vitamín D3 prispieva k zrodu nepoškodených, zdravých buniek  a k dozretiu kmeňových buniek. V tejto etape znižuje riziko objavujúcich sa rakovinových mutácií a podnecuje bunky, ktoré vznikli mutáciou ku samozániku.  D3 má teda antikarcinogénne účinky.

Odporúčaná denná dávka závisí od veku a zdravotného stavu. Dospelým sa najčastejšie odporúča dávka medzi 0,05 - 0,1 mg (2000-400IU). Predávkovanie vitamínom D3 je možné, avšak nepravdepodobné. Toxické účinky vitamínu D3 sa môžu dostaviť po dlhodobom užívaní 80 až100- násobnej odporúčanej dennej dávky (>40 000 IU, zdroj NCBI). 

VITAMÍN K2 (MENACHINÓN) je dôležitou zložkou metabolizmu draslíka, preto je dôležitý aj pre zdravú tvorbu kostí. Vedecké štúdie potvrdili, že pri nedostatku vitamínu K2 dochádza častejšie k zlomeninám stehennej kosti, zvlášť k zlomenine krčka stehennej kosti. U obyvateľov Japonska, napriek ich krehkejším kostiam, dochádza zriedkavejšie k zlomeniu krčku stehennej kosti u starších ľudí. Odpoveďou na príčinu je japonské obľúbené jedlo natto bohaté na vitamín K2, ktoré jedia na dennej báze. U jedincov s nedostatkom vitamínu K2 alebo v okruhu ľudí, ktorých liečba je spojená s neutralizáciou (napr. pri riedení krvi) je častejšia a vážnejšia arterioskleróza, predovšetkým pri koronárnych tepnách. Dopĺňaním vitamínu K2 sa ukázal tento proces podľa množstva klinických štúdií zvrátiteľný.    

Štúdie taktiež potvrdili vzťah medzi ochorením na zhubný nádor a nedostatkom vitamínu K2. 

Vitamíny K zohrávajú dôležitú úlohu pri zrážanlivosti krvi. Mierny nedostatok vitamínu  K1 (fylochinónu) spôsobuje spomalenú zrážanlivosť krvi, ale hypovitaminóza K1 môže spôsobiť anémiu a silné krvácanie.

Aj vitamín K2 je rozpustný v tukoch, nie vo vode.

II. Na čo je dobré RATIO BONO? Komu ho odporúčame?

RATIO BONO vďaka jeho lipozomálnej forme je výnimočne vhodné ako doplnok stravy pri predchádzaní stále viac rozšíreného nedostatku vitamínov D a K, a s tým súvisiace zníženie rizika vzniku problémov s kvalitou života. 

Komu je odporučené:

  • Pravidelné dopĺňanie vitamínu D3 je odporúčané každému počas celého roka, nevyhnutne však v období mimo leta. Je esenciálny nielen pre deti, ale aj dospelých a starších ľudí.
  • Je mimoriadne dôležitý pri prevencii porúch osifikácie, osteoporózy u starších ľudí, príp. jej spomalení.   
  • Je vhodný ako doplnenie stravy u chronicky chorých.
  • Je odporúčaný ako doplnenie stravy u ľudí postihnutých zhubným ochorením a to aj vo fáze prípravy liečby, ako aj vo fáze zotavenia.  

RATIO BONO nenahrádza zdravú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. 

III. Kontraindikácie, upozornenia

Výrobky obsahujú sójový lecitín, preto ich nemožno užívať pri alergii na sóju alebo je potrebné vyskúšať ich s veľkou dávkou opatrnosti.  

Výrobok treba pred deťmi skladovať uzatvorený. Nespôsobuje ohrozenie pri náhodnom užití alebo predávkovaní, ako ani otravu a nevyžaduje lekársku starostlivosť. V týchto prípadoch sa môžu vyskytnúť hnačky, ktoré  neodporúčame regulovať. Čím skôr sa vyprázdni veľká dávka lecitínu z tráviaceho traktu, tým skôr sa ťažkosti stratia.           

Tehotným a dojčiacim matkám jeho užívanie z dôvodu nedostatku skúseností neodporúčame. Jeho užívanie s inými produktmi s obsahom vitamínu D3 je možné len na základe odporučenia lekára alebo lekárnika.

Pri orálnej liečbe antikoagulantmi je nevyhnutné konzultovať suplementáciu týmto výrobkom s lekárom. Antikoagulatny zasahujú do chemicko štrukturálnej podoby vitamínov K a spôsobujú zníženie až vymiznutie zrážanlivosti krvi.