Tekutý lipozomálny Interhealth Lipo C Sol 1000 vitamín C 500ML Zväčšiť

Tekutý lipozomálny Life Spirit Cesoramin vitamín C 500 ml

Nový produkt

Lipozomálny vitamín C znamená to, že účinná zložka prirodzeného fosfolipidového obalu, jeho membrány, sú veľmi podobné našim bunkám. Preto ich bunky jednoduchšie prijmú a obsah lipozóm ľahšie prenikne do vnútra buniek. 

Môžeme si to predstaviť tak, že drobné (membránový tvar, fosfolipidový materiál) guľôčky naplníme vitamínom, preto sa bez trávenia dostanú priamo k našim bunkám cez krvný obeh. 

Viac detailov

39,00 € .

78,00 € za 1l

Tabuľka dát

Objem500ml

Detaily

   

Lipozomálny vitamín C znamená to, že účinná zložka prirodzeného fosfolipidového obalu, jeho membrány, sú veľmi podobné našim bunkám. Preto ich bunky jednoduchšie prijmú a obsah lipozóm ľahšie prenikne do vnútra buniek.

Môžeme si to predstaviť tak, že drobné (membránový tvar, fosfolipidový materiál) guľôčky naplníme vitamínom, preto sa bez trávenia dostanú priamo k našim bunkám cez krvný obeh.

Z klasického vitamínu C (tabletky, prášky, atď.) žiaľ odchádza až 80% močom. Znamená to, že ak berieme aj vyššiu dávku vitamínu C, 1000 mg klasického vitamínu C, vstrebe sa len maximálne 200 mg. Oproti tomu sa z lipozomálneho vitamínu C vstrebe až 95%. Teda približne 950 mg.

Prečo je "lipozomálny" lipozomálny vitamín C? Kliknite sem a dozviete sa viac!

Vitamín C: prečo náš organizmus tak potrebuje vitamín C?

Vitamín C sa zúčastňuje toľkých životných procesov, že jeho nedostatok môže spôsobiť vážne problémy vo funkcii organizmu, ako aj jednotlivých orgánov. Vitamín C napomáha pri normálnej funkcii imunitného systému, obrane buniek s oxidatívnym stresom, pri zmiernení únavy, tvorbe kolagénu a tým aj dobrému stavu a fungovaniu ciev, chrupiek, kostí, zubov. Prispieva aj k premene látok a energie, ako aj k správnemu fungovaniu nervového systému.

 • Vitamín C aktivuje rozmnožovanie protilátok, posilňuje fagocyty a obranyschopnosť imunitného systému. 
 • Má vynikajúce antioxidačné vlastnosti, viaže voľné radikály spôsobujúce rakovinu, starnutie buniek, zápaly a srdcovo-cievne ochorenia. 
 • Zúčastňuje sa na produkcii kolagénu - jednoduchého proteínu, syntézy interferónov - imunostimulátorov, syntézy karnitínu - aminokyseliny potrebnej na vývin svalstva.
 • Zúčastňuje sa syntézy hormónov nadobličiek. 
 • Aktívnu úlohu zohráva pri produkcii energie.
 • Reguluje hladinu histamínu - kryštálovej látky, čím znižuje príznaky alergických reakcií.
 • Podnecuje štiepenie kyseliny tyrozínovej -fenolovej - a pretvára ju na kyselinu fumarovú.
 • Vstupuje do biosyntézy so žlčovými kyselinami. 
 • Napomáha syntéze kyseliny listovej, ktorej výsledkom je biologicky aktívna kyselina tetrahydrolistová. 
 • Napomáha potrebnému vstrebávaniu železa, zinku, vápnika, horčíka a iných minerálnych látok. 
 • Znižuje absorpciu škodlivých minerálnych látok - niklu, olova, kadmia, selénu, vanádia, atď. 
 • Znižuje škody spôsobené znečistením životného prostredia a fajčením. 
 • Pomáha pri prevencii infektov a pri ich liečbe. 
 • Znižuje hladinu krvného cukru a cholesterolu.

Príznaky nedostatku vitamínu C

Nedostatok vitamínu C je zo začiatku celkom bez príznakov. V prípade dospelých ľudí uplynie aj 3-12 mesiacov, než sa objavia prvé problémy. U postihnutého nastupuje krvácavosť, alebo sa mu pomalšie hoja rany, objaví sa bezdôvodná strata váhy, ako aj bolesti svalov a kĺbov.

Vitamín C a cukrovka

Iránski vedci z Shahid Sadoughi University of Medical Sciences & Health Services sledovali účinok vitamínu C na zníženie hladiny cukru v krvi a cholesterolu u 2 typov pacientov. Prieskumu sa zúčastnilo 84 pacientov, ktorým bolo podávaných šesť týždňov denne 500, respektíve 1000 mg vitamínu C. Ukázalo sa, že vyššia dávka znižuje hladinu krvného cukru v krvi a lipidov, tým pádom znižuje riziko komplikácií diabetu, najmä riziko vzniku cievnych ochorení. Štúdia bola uverejnená v odbornom časopise Indian journal of medical research.

Zloženie Life Spirit Cesoramin

Voda, magnézium-L-askorbát, sójový lecitín, pomarančový koncentrát, kyselina askorbová, zinok-L-askorbát, konzervačné látky: K-sorbát, sladidlo: Stevia (98% Steviol glykozid), sodík selenit, neobsahuje arómy a farbivá.

Horčík

Horčík je minerálna látka životne dôležitá pre každého človeka. Jeho dôležitosť podporuje, že spolu s draslíkom je aj tento prvok prítomný vo všetkých bunkách nášho tela, zúčastňuje sa všetkých procesov metabolizmu, je nenahraditeľný pri funkcii niekoľkých stoviek enzýmov rovnako, ako aj pri syntéze rôznych nukleových kyselín, proteínov a lipidov. V organizme sa nachádza celkovo 25-30 gramov horčíka, z ktorého sa skoro polovica koncentruje v kostiach, ale väčšie množstvo je aj vo svalových a pečeňových bunkách. Keďže horčík nemožno ničím nahradiť a naše telo si ho nevie vytvoriť, musíme dávať zvýšenú pozornosť na príjem jeho adekvátneho množstva.

Zinok

V zdravom ľudskom tele sú všeobecne 2-3 gramy zinku, ktorého najväčšia časť (90%) sa koncentruje vo svalovom a kostrovom systéme. Okrem toho je významnejšie množstvo vo vlasoch, oku, koži, pečeni a obličkách. I keď je zinok prítomný vo všetkých bunkách, jeho rozptýlenie nie je rovnaké. Vyslovene stála je jeho prítomnosť v mozgu, srdci, pľúcach a vo svalstve, kým v krvi, kostiach, semenníkoch a vo vlasoch jeho množstvo závisí od množstva zinku v prijatej strave. Zinok zohráva nevyhnutnú úlohu v regulácii hladiny cukru v krvi, kontroluje a reguluje metabolické procesy, viac ako 120 metaloenzýmov sa zúčastňuje syntézy nukleových kyselín a bielkovín - preto aj v raste, hojení rán, a tvorí jadro inzulínu. Potrebné množstvo je rovnako nevyhnutné pre zachovanie chuti, ako aj pre procesy prirodzeného rastu a pohlavného a reprodukčného procesu.

Selén

Najväčšia časť selénu sa v našom organizme nachádza v mäkkých tkanivách, hlavne v pečeňových bunkách. Selén umožňuje zmierniť oxidatívny stres, prispieva k ochrane bunkových membrán. Aj vedecky sa potvrdilo, že selén - v mierne zvýšenej miere ako je potrebná k životu - pomáha v zabránení rakovinových ochorení. Je nenahraditeľne potrebný k zotaveniu organizmom vytváraných antioxidačných enzýmov.

Sója-lecitín

Všetky bunky nášho tela obsahujú lecitín, a v rámci každej bunky zohrávajú životne dôležitú úlohu: má priaznivé účinky na srdcový a nervový systém a na pečeň, umožňuje, aby napriek starnutiu zostala myseľ čistá a znižuje aj únavu. Lecitín hrá úlohu motorového oleja pre nervový systém, preto sa rôzne podnety dostanú cez neho bez prekážok; to môžeme badať rýchlejšími reakčnými časmi a silnejšími svalovými kontrakciami. Ako bonus napomáha dokonca pri metabolizme tukov.

Life Spirit Cesoramin dávkovanie

Odporúčané dávkovanie: denne 5 ml

Upozornenie! Odporúčanú dennú dávku neprekročte! Tento doplnok nenahrádza vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl. Uschovajte mimo dosahu detí. Uschovajte na suchom a chladnom mieste! Po otvorení skladovať v chladničke!

Pozor! Pred otvorením po dobu 1-2 hodín skladovať v chladničke, aby produkt po otvorení nevytiekol z dôvodu zvýšeného tlaku!